Stressz inkontinencia

Mi az a gátizom és miért fontos?

Stresszinkontinencia

A stresszinkontinencia jellemzője, hogy önkéntelenül kis mennyiségű vizelet távozik a hasűri nyomást megemelő tevékenységek végzésekor, pl. köhögéskor, erőlködéskor, tüsszentéskor, nehéz tárgyak megemelésekor.

 

A stresszinkontinencia előfordulása

 

Fiatal és középkorú nőknél ez a vizelet inkontinencia leggyakoribb formája. Okozhatja a húgyúti záróizom meggyengülése, ami például szüléskor vagy medencekörnyéki műtétek után alakulhat ki, illetve okozhatja húgycső, valamint a húgyvezetékek rendellenes elhelyezkedése is.  Menopauza után az ösztrogén hiány csökkenti a húgycső rugalmasságát a vizelet áramlásával szemben, ezért ebben a korban jelentősen megnő a vizelet elcsöppenés gyakorisága.
Férfiaknál a stresszinkontinencia többnyire prosztataműtét után lép fel. Nőknél és férfiaknál egyaránt ronthat a betegség állapotán az elhízottság, mivel így több teher nehezedik a húgyhólyagra.

 

A stresszinkontinencia súlyossága alapján három stádium különböztethető meg

I-es stádiumban csak a fokozott hasűri nyomás esetén fordul elő akaratlan vizeletelcseppenés.
II-es stádiumban kisebb megterhelés esetén is távozik akaratlanul vizelet -sétálás során.
III-as stádiumban nyugalomban is előfordul a vizelet akaratlan elengedése.

Az Intimegészség.hu segít, hogy tüneteid kezeléséhez megfelelő otthoni segédeszközt, kiváló szakorvosokat és értő-támogató közösséget találj, mely ledönti a tabukat.

Akár férfiként kell szembenézned vizelettartási nehézségekkel vagy székletinkontinenciával, akár nőként kell visszavenned a kontrollt tested felett, mi melletted állunk.

Segítünk, hogy újra teljes, boldog és szabad életet élhess. 

Furcsa érzések, gyakori vizelési inger és húgyúti fertőzések? Az inkontinencia jelei lehetnek.

Furcsa érzések odalent, gyakori vizelési inger és húgyúti fertőzések? Az inkontinencia első jelei lehetnek!

A medencefenék problémáinak kialakulásához jellemzően nem néhány hétre, hanem akár évre vagy évtizedre van szükség. A megmagyarázhatatlan eredetű derék- vagy medenceövi...
Babatervezés lépésről lépésre – Útmutató a tudatos gyermekvállaláshoz

Babatervezés lépésről lépésre – Útmutató a tudatos gyermekvállaláshoz

A gyermekvállalás egy csodálatos, ugyanakkor félelmetes és rengeteg kérdést felvető életszakasz kezdete. Akár az első babádat tervezed, akár már van gyermeked, mindig...

D-vitamin, izmaink rejtett szövetségese

A D-vitamin nem csupán egy egyszerű vitamin, hanem egy zsírban oldódó prohormon, amely kulcsszerepet játszik a csontok egészségében, az immunrendszer működésében és –...

7 dolog, amit tudnod kell az inkontinenciáról

Gyakran előfordul, hogy levelet kapunk olyan kétségbeesett nőktől, akik a testükben zajló változásokkal szembesülve nem tudják, hova fordulhatnának segítségért. Ők...

Van egy zárt Facebook csoportunk...

Kedves Látogató!

Tudtad, hogy van egy Zárt Facebook csoportunk (Őszintén az inkontinenciáról és más medencefenék problémákról), ahol a tagok nyugodtan és kötetlenül kérdezhetnek gépek kezelésével, illetve egyéb más a témához kapcsolodó problémákról, gyógymódokról stb.?

Lépj be kötelezettség mentesen és mindenben segítünk!

Várunk szeretettel,

Dombai Krisztina

You have Successfully Subscribed!