Székletinkontinencia

székletinkontinencia

A Székletinkontinencia

A székletinkontinencia a székletürítés feletti kontroll elvesztését jelenti.

Normál esetben a széklettartási képesség fenntartásában a végbél záróizmai, a gátizomzat, a medencefenék izmai, a végbél ,a  visszér párnácskák vesznek részt.

A székletinkontinencia okai

A betegségnek különböző okai lehetnek, de leggyakrabban a medencefenék gátizomzatának sérülése, elégtelen működése miatt jelentkeznek a tünetek.

A széklettartás nehézségének oka lehet még:

-műtéti sérülések

-erőlködés

-anális szex következtében létrejövő izomsérülések

-beidegzési zavar.

A székletinkontinencia tünetei

Eleinte csak a fehérnemű szennyeződik, súlyosabb esetekben a teljes ruházat cserére szorul.

A székletinkontinencia megelőzése

Az étkezés és a rendszeres mozgás mellett figyeljünk a napi ritmus betartására.

Nők esetében szülés előtt nagyon fontos a gátizmok tornáztatása, mert minél erősebb az izomzat annál könnyebb és gyorsabb lesz a regenerálódás a szülés után.

A székletinkontinencia kezelése

Amennyiben szervi elváltozás nincs a tünetek mögött, hatékonyan kezelhető elketro-stimulációs módszerrel (Kegel8 Ultra 20) , akár teljes egészében gyógyítható, fontos,hogy a kezelés a tünetek megjelenése után rövid időn belül elkezdődjenek.

Az Intimegészség.hu segít, hogy tüneteid kezeléséhez megfelelő otthoni segédeszközt, kiváló szakorvosokat és értő-támogató közösséget találj, mely ledönti a tabukat.

Akár férfiként kell szembenézned vizelettartási nehézségekkel vagy székletinkontinenciával, akár nőként kell visszavenned a kontrollt tested felett, mi melletted állunk.

Segítünk, hogy újra teljes, boldog és szabad életet élhess. 

Furcsa érzések, gyakori vizelési inger és húgyúti fertőzések? Az inkontinencia jelei lehetnek.

Furcsa érzések odalent, gyakori vizelési inger és húgyúti fertőzések? Az inkontinencia első jelei lehetnek!

A medencefenék problémáinak kialakulásához jellemzően nem néhány hétre, hanem akár évre vagy évtizedre van szükség. A megmagyarázhatatlan eredetű derék- vagy medenceövi...
Babatervezés lépésről lépésre – Útmutató a tudatos gyermekvállaláshoz

Babatervezés lépésről lépésre – Útmutató a tudatos gyermekvállaláshoz

A gyermekvállalás egy csodálatos, ugyanakkor félelmetes és rengeteg kérdést felvető életszakasz kezdete. Akár az első babádat tervezed, akár már van gyermeked, mindig...

D-vitamin, izmaink rejtett szövetségese

A D-vitamin nem csupán egy egyszerű vitamin, hanem egy zsírban oldódó prohormon, amely kulcsszerepet játszik a csontok egészségében, az immunrendszer működésében és –...

7 dolog, amit tudnod kell az inkontinenciáról

Gyakran előfordul, hogy levelet kapunk olyan kétségbeesett nőktől, akik a testükben zajló változásokkal szembesülve nem tudják, hova fordulhatnának segítségért. Ők...

Van egy zárt Facebook csoportunk...

Kedves Látogató!

Tudtad, hogy van egy Zárt Facebook csoportunk (Őszintén az inkontinenciáról és más medencefenék problémákról), ahol a tagok nyugodtan és kötetlenül kérdezhetnek gépek kezelésével, illetve egyéb más a témához kapcsolodó problémákról, gyógymódokról stb.?

Lépj be kötelezettség mentesen és mindenben segítünk!

Várunk szeretettel,

Dombai Krisztina

You have Successfully Subscribed!