Cikkszám: TSURHEABM 5999862863050 Kategória: Címkék: , , ,

Tsuki Rhea α és β menstruációs kehely és sterilizáló pohár csomag

Az egyik legnagyobb kapacitású menstruációs kehely a piacon.
Erős menzesz esetén is tartós, biztos védelmet nyújt.

 

15.490 Ft

Tsuki Rhea α és β menstruációs kehely és sterilizáló pohár csomag

Két méret egy csomagban, ha nehezen döntöd el, melyiket válaszd, vagy a méhszájad hajlamos a „vándorlásra”.
Extra nagy kapacitású intimkehely alacsony-közepes-magas méhszájhoz egyaránt.

Léglyukak nélkül is erős vákuumot hoz létre, fogantyúja magas méhszáj esetében is biztosítja a könnyű eltávolítást.
Erős menzesz esetén is tartós, biztos védelmet nyújt.
Rhea használata más kelyhekhez viszonyítva több gyakorlást igényelhet. Tsuki azonban foga a kezed: hasznos segítséget nyújtunk Rhea megismeréséhez: videókkal, részletes leírással, hasznos tippekkel, trükkökkel segítünk, mert tudjuk: ha kitartasz, te is imádni fogod Rheát!

*Tsuki Rhea μ (mikro)
Univerzális sterilizáló-pohár menstruációs kelyhekhez. Biztonságosan és hatékonyan fertőtlenítheted a kelyhed ebben az esztétikus, összecsukható pohárban, akár a hősterilizálásban hiszel, vagy a fertőtlenítő-tablettás áztatás mellett teszed le a voksod. A kehely rövidtávú tárolására is alkalmas, használaton kívül helytakarékosan összecsukható.
Szín: pale mint-green

Adatok:
Méretek (ábra)
Rhea részei: ábra, megjelölve az alábbiak:
– perem
– kehelytest
– fogantyú
Anyaga: 100% orvosi szilikon
Szín: pale mint-green
Tanúsítványok (link)
A csomag tartalma:
– 1x Rhea β menstruációs kehely
– 1x Rhea α menstruációs kehely
– 1x Rhea μ sterilizáló pohár*
– 1x vászon tárolózsák
– 1x használati útmutató

Tsuki gyakori kérdések

1. Mi az a menstruációs kehely?
A menstruációs kehely olyan orvosi szilikonból készült kehely alakú, alsó részén fogóval rendelkező eszköz, ami a hüvelyben elhelyezve felfogja a menstruációs vért. Felső pereme kitölti a hüvely keresztmetszetét, ezáltal elzárja a menstruációs vér útját, amely a kehelyben gyűlik össze.

2. Hogyan használjam a menstruációs kelyhet?
A kelyhet először meg kell tisztítani és fertőtleníteni. Ezután hajtsd össze hosszanti irányban, helyezd be a hüvelybe, majd engedd el, hogy kinyíljon és vákuum képződjön (egyes kehely-típusoknál nem feltétlenül szükséges a vákuum létrejötte, a Tsuki Rhea is ilyen).

3. Mennyi ideig lehet viselni egy menstruációs kelyhet?
Általában egy menstruációs kelyhet akár 6-12 órán át lehet viselni. Fontos azonban, hogy ez a vérzés erősségétől is függ. Mindenki a saját testének jelzéseire figyeljen, és ha bármilyen kényelmetlenséget érez, cserélje ki a kelyhet.

4. Hogyan és mikor tisztítsam a menstruációs kelyhet?
A menstruációs kelyhet minden használat előtt és után meg kell mosni meleg intim vagy illatmentes szappanos vízzel. A ciklus elején és végén alaposan fertőtlenítsd, majd tárold száraz helyen. A fertőtlenítés két módszere közül választhatsz:
• Kifőzés/gőzölés (hősterilizálás): Legegyszerűbb a termékhez járó mikrós sterilizáló pohárral: helyezd a kelyhed a pohárba, majd töltsd fel vízzel a poharat addig, amíg a kehely úszni tud benne. Figyelj, hogy ne legyenek a pohárban nagyobb levegőbuborékok, amik jellemzően a kehely öblös részében hajlamosak képződni. Picit ütögesd az asztalhoz, hogy a kisebb buborékok is távozzanak, és lehetőleg ne töltsd túl, mert kiforrhat belőle a víz (ez nem csökkenti a fertőtlenítés hatásfokát, de egy kis rendetlenséget okozhat)! Tető nélkül használd, de legalábbis ne zárd rá a tetőt (lazán helyezd rá, egy kis rést szabadon hagyva)! Állítsd 3-5 percre (közepes fokozaton!) a mikrót, és várd meg, amíg lejár. Eleinte ki kell tapasztalni, hogy mikor kezd el forrni a víz, a lényeg, hogy forrjon fel, de ne forraljunk el jelentős vízmennyiséget, hogy ne égjen meg a kelyhünk! Kifőzés után hagyd a mikróban a poharat kihűlésig. A fertőtlenítő poharat akár mosogatógépben is tisztíthatod!
• Fertőtlenítőszeres áztatás, amelyhez kizárólag szilikon eszközök (cumi, fogszabályozó, vagy kifejezetten intimkehely) fertőtlenítésére alkalmas folyadék, spray vagy tabletta formájában forgalmazott szerek használhatók! Pl.: Milton tabletta, fertőtlenítő spray, vagy fertőtlenítő folyadék (babacumihoz megfelelők).

5. Hogyan tároljam?
A menstruáció végén, a fertőtlenítés után, egy kis vászonzsákban érdemes tárolni, száraz helyen. Megfelelő módszer továbbá száradás után a fertőtlenítő pohárban tárolni, zárt tetővel.

6. Kényelmes a menstruációs kehely viselése?
A legtöbb nő számára a menstruációs kehely viselése kényelmes lehet, ha megfelelően helyezkedik el a hüvelyben. Azonban vannak olyanok, akiknek időbe telik, míg megtalálják a megfelelő technikát és típust/méretet.

7. Lehetséges, hogy a menstruációs kehely kiszivárog?
Ha a menstruációs kelyhet megfelelően helyezik fel és a méret/típus megfelelő, nem szivárog. Fontos azonban elsajátítani és kitapasztalni a megfelelő felhelyezési technikát és a kehely rendszeres ellenőrzését.

8. Mennyire környezetbarát a menstruációs kehely?
A menstruációs kehely környezetbarátabb, mint a hagyományos tamponok vagy betétek, mivel újra felhasználható, így hosszú távon kevesebb hulladékot termel, mint az eldobható eszközök. Ha megtaláltad a megfelelő kelyhet, akár 5 évig egyetlen menstruációs eszközzel is átvészelheted a menzeszed.

9. Biztonságos-e a menstruációs kehely használata az úszáshoz vagy sportoláshoz?
Igen, sok nő találja kényelmesnek a menstruációs kehely viselését úszás vagy sportolás közben is. Ha megfelelően van behelyezve és a típus/méret megfelelő, nem okoz problémát a mozgás során.

10. Van-e korhatár a menstruációs kehely használatára?
A menstruációs kehely használatának nincs korhatára, hiszen léteznek tini-kelyhek is. Érdemes azonban előbb tapasztalatot és rutint szerezni más menstruációs eszközök kapcsán. Ha a fiatal lányok magabiztosan kezelik a menstruációjukat és más eszközöket, nincs akadálya a legkisebb kelyhek kipróbálásának.

11. A menstruációs kehely csökkenti a menstruációs a görcsöket, fájdalmat?
A visszajelzések alapján gyakori, hogy a felhasználók a görcsök csökkenését tapasztalták, ez azonban egyén függő.

12. Jók a Kínából rendelt menstruációs kelyhek is?
Csak megbízható gyártótól érdemes menstruációs kelyhet rendelni, mivel a kínai gyártmányok nagy része nem orvosi szilikonból készül. Ezek nem feltétlenül rosszak, de sok esetben nem rendelkeznek a megfelelő tanúsítványokkal. A külföldi gyártók esetleges felelősségre vonása pedig nehézkes.

13. Használhatok menstruációs kelyhet ha még szűz vagyok?
Biztonsággal használható a kehely, akár szűzek számára is. Bár lehetséges, hogy nem ez lesz a legkényelmesebb megoldás számodra. Mindenképp kis mérettel kezdj: ma már elérhetők egészen kicsi méretek, amiket tini-kehely vagy XS kehelyként keresd.

14. A menstruációs kehely esetében is fennáll a TSS, avagy toxikus sokk szindróma veszélye?
Igen, a toxikus sokk szindróma (TSS) kockázata fennállhat a menstruációs kehely használatakor is, bár a kockázat lényegesen alacsonyabb, mint a hagyományos tamponok használatakor. Megfelelő higiénia és rendszeres csere segítségével minimálisra csökkenthető a TSS veszélye.

15. Szülés után használhatok menstruációs kelyhet?
A szülés utáni első 6 hétben NEM ajánlott kelyhet használni! A 6 hetes orvosi vizsgálatkor érdemes a nőgyógyász véleményét kérni a kehely használatát illetően.

16. Érdemes síkosítót használnom felhelyezéskor?
Ha nehézségeid akadnak a felhelyezéssel, nyugodtan próbáld meg sikosítóval. FONTOS! Csak vízalapú sikosítót használj! A kehely peremét a hajtás előtt kend be síkosítóval, nem szükséges az egész kelyhet bekenni, így nem fog kicsúszni a kezedből, de a felhelyezést megkönnyíti a perem síkosítása.

17. Méhen belüli fogamzásgátló eszköz (IUD) mellett használhatok menstruációs kelyhet?
Igen, a megfelelő odafigyeléssel nincsen semmi akadálya. Javasoljuk azonban, hogy konzultálj előtte kezelőorvosoddal, és ha a kehely használata mellett döntesz, akkor ellenőriztesd fogamzásgátló eszközöd helyzetét sűrűbben.

18. Hány évig lehet használni egy menstruációs kelyhet?
Az egyes menstruációs kelyhek használati ideje változó lehet a gyártótól és a konkrét típustól függően. Ha megfelelően tisztítod a menstruációs kelyhet, valószínűleg évekig használhatod. Azonban a gyártók általában azt javasolják, hogy cseréld le a kelyhet bizonyos időközönként, például 5 év után. Ez részben azért fontos, hogy a kehely anyaga ne veszítse el rugalmasságát és megfelelő állapotát, ami hozzájárul a helyes illeszkedéshez és teljesítményhez. Fontos azonban megjegyezni, hogy az egyes gyártók ajánlásai eltérhetnek, és lehet, hogy más időtartamot javasolnak a kehely cseréjére. Mindig ellenőrizd a menstruációs kehely gyártójának ajánlásait és útmutatóit, és tartsd be azokat. Emellett figyelj a menstruációs kehely állapotára, és ha bármilyen sérülést vagy anyagromlást észlelsz, cseréld le azonnal.

19. Ha lecserélem, mit tegyek a régivel?
Az orvosi szilikon eszközöket, így a használt menstruációs kelyheket is a háztartási hulladékba kell kidobni. Sajnos a szilikon nem újrahasznosítható, azonban ha kelyhünket körültekintően használjuk, lényegesen csökkentjük az ökológiai lábnyomunkat, hiszen rengeteg eldobható (és szintén nem újrahasznosítható szemetet NEM dobunk ki)!

20. Milyen tényezők alapján válasszak méretet?
Ez a kehely-választás legfontosabb és egyben legbonyolultabb kérdése. A választás előtt érdemes kitapintani a méhszájat és megmérni annak magasságát, méghozzá lehetőleg a menstruáció alatt több alkalommal is. Alapvetően magas méhszájhoz hosszabb, alacsonyabb méhszájhoz rövidebb kehelytest tud illeszkedni. Azonban nem ritka, hogy a menzesz alatt vagy akár egy napon belül a méhszáj magassága változik, ezt is figyelembe kell venni. A „méret”, vagyis a kehely átmérőjének kiválasztásakor figyelembe kell venni az életkort. Egy fiatal, hüvelyi úton nem szült nőnek érdemes a kisebb méreteket választania (szűzek, tinik számára az XS méret javasolt). Hüvely úton szült és 35 év feletti nők számára érdemes a nagyobb méretek közül választani. A kis méretek S, vagy 1 jelöléssel vannak ellátva, a nagyobbak 2, M, L vagy akár XL jelöléssel rendelkeznek. A méretezés nem általános, minden gyártó a saját rendszere szerint jelöli meg a méreteket, ezért érdemes a termék konkrét méreteiről tájékozódni vásárlás előtt. Nem minden esetben igaz, hogy a nagyobb méret-jelölés nagyobb átmérőt jelöl, a Tsuki Rhea kelyhek mindkét méretének legnagyobb átmérője egyezik, de a különböző kehelytest hosszúság és forma révén a kehely űrtartalma nagyobb.

21. Hogyan távolítsam el a kelyhet?
Több bevált módszer is létezik. Először is mosd meg a kezeidet alaposan szappannal és vízzel, hogy megelőzd a baktériumok átvitelét a hüvelybe. Találj egy kényelmes pozíciót, például állva, a WC-n ülve vagy guggolva. Helyezd mutatóujjad és hüvelykujjad a hüvelybe (használhatod a középső ujjad is). Óvatosan kövesd és/vagy húzd meg a kehely szárát, amíg el nem éred a kehely öblös alját. Csípd össze a kehely oldalát/alját a vákuum megszűntetéséhez, és húzd ki a kelyhet. Ürítsd a kehely tartalmát a
WC-be vagy a mosdóba. Ha nagyon magasan van a kehely, vagy még nagyon erős a vákuum, akkor a leghosszabb ujjaddal nyúlj fel olyan mélyen, amennyire csak tudsz, és egy ujjal nyomd be oldalról a kelyhet teljes hosszában, hogy csökkenhessen a vákuum. Ezután már könnyebb lesz az eltávolítás.

22. Honnan tudom, hogy helyesen helyzetem fel?
Ellenőrizd, hogy létrejött-e a vákuum. Ezt egy nagyon enyhe húzással tudod megtenni. Ha nagy ellenállást tapasztalsz, nehéz húzni, akkor a vákuum megfelelő, ha azonban könnyedén kicsúszik a kehely, akkor lehetséges, hogy túl gyenge a vákuum, vagy nem nyílt ki a kehely egyáltalán. Ha a kihúzás közben nyílik ki a kehely, akkor próbálkozz más típusú hajtással, vagy felhelyezési pozícióval, lazíts, és adj magadnak időt. Ha úgy érzékeled, hogy nem elég erős a vákuum, akkor a száránál fogva meg is forgathatod a kelyhet, vagy felhelyezés után néhány guggolással próbáld a helyére igazítani a kelyhet. Ha felhelyezés után erős fájdalmat, görcsöt érzel, akkor lehet, hogy a vákuum túl erős, és a kehely túl magasan van. Ekkor távolítsd el a kelyhet, és helyezd fel újra.

Van egy zárt Facebook csoportunk...

Kedves Látogató!

Tudtad, hogy van egy Zárt Facebook csoportunk (Őszintén az inkontinenciáról és más medencefenék problémákról), ahol a tagok nyugodtan és kötetlenül kérdezhetnek gépek kezelésével, illetve egyéb más a témához kapcsolodó problémákról, gyógymódokról stb.?

Lépj be kötelezettség mentesen és mindenben segítünk!

Várunk szeretettel,

Dombai Krisztina

You have Successfully Subscribed!