Mindent a FERTI-LILY megtermékenyítést segítő eszközökről
Amikor egy párkapcsolatban megszületik az igény, hogy a te meg énből végre mi legyen és bővüljön a család, hatalmas a lelkesedés. A remény, a jövőbe vetett hit, az álmodozás átszövi a mindennapokat, növeli a szexuális étvágyat és közelebb hoz egymáshoz. De mit tehetünk, ha nem jön a baba?!
A teherbeesés valószínűsége
Egészséges, fogamzóképes nők esetében a teherbeesés valószínűsége egy-egy ciklusban védekezés nélküli, rendszeres szexuális élet esetén kb. 20-30 %. Ez egyben azt is jelenti, hogy az egy éven át rendszeresen megélt öröm következtében szinte biztos, hogy teherbe esünk. Szóval, ha nem jön a baba az első időszakban, többnyire csak egy kis türelemre és még több összebújásra van szükség.
Persze, ha a teherbeesés szerelmi életünk központi kérdésévé válik, könnyen lehet, hogy a szenvedély helyét átveszi egyfajta mechanikus teljesíteni akarás, mely a kapcsolatra is rányomja bélyegét. Emellett az életmódbeli sajátosságok, rejtett autoimmun megbetegedések, a stressz, a tápanyaghiányos táplálkozás, a felderítetlen traumák és elakadások, vagy akár szimplán csak az alváshiány, egyaránt kedvezőtlenül befolyásolhatják a női ciklust, illetve a várandósság kialakulását.
Vizsgálatok, ha nem jön a baba
A gyermekáldásra váró párok gyakran tapasztalják, hogy az egy éves türelmi idő lejárta előtt az egészségügyi ellátórendszer egyes tagjai statisztikai okokra hivatkozva nem veszik igazán komolyan aggodalmaikat. Ilyenkor szoktak előtérbe kerülni a közösségi média csoportok, ahol a lányok egymásnak adott tippekkel ‘képzik’ magukat instant nőgyógyásszá vagy endokrinológussá.
Hagyjuk meg az orvoslást az orvosoknak és nézzük, mi az, amire tényleg szükség lehet:
- cikluskövetés;
- hasi és/vagy hüvelyi ultrahang;
- általános vérkép elkészítése;
- ciklus 3. napi és az ovulációt követő 6-7. (21-24. nap) napi vérvétel;
- rákszűrés;
- PCOS és endometriózis kizárása;
- inzulinrezisztencia kiszűrése min. hárompontos cukorterheléssel mindkét félnél;
- autoimmun pajzsmirigy és más endokrin megbetegedések szűrése mindkét félnél;
- spermavizsgálat;
- pszichológus felkeresése;
- vitamin- és ásványianyag-pótlás;
- több pihenés, kevesebb stressz.
Mindent a FERTY-LILY megtermékenyítést segítő eszközökről
Azért kezdtünk a FERTI-LILY fogamzást támogató gél, valamint a FERTI-LILY megtermékenyítést segítő kehely forgalmazásába, mert ismerjük és értjük a várakozás súlyos csendjét.
Emellett olyan egészséges és testbarát, inoperábilis és könnyen alkalmazható eszközökkel szeretnénk segíteni a nők anyaként való kiteljesedését, melyek használata biztonságos, kockázatmentes és otthoni körülmények között is bármikor elkezdhető.
A szettben is beszerezhető várandósságot támogató eszközök hatékonyságát klinikai vizsgálatok is igazolják. Az elvégzett kutatás alapvetése az volt, hogy egy normál, egészséges nő esetében három hónap alatt kb. 20-24% a teherbeesés esélye a rendszeres együttlétek esetén. A FERTI-LILY kehellyel három hónap alatt másfélszeresére, hat hónap alatt pedig 48 %-kal nő a várandósság valószínűsége!
További fontost tudnivalók, ha nem jön a baba
A FERTI-LILY orvosi szilikonból készült kehely akár hat cikluson át biztonságosan és kényelmesen használható. Felhelyezése sem szakértelmet, sem különösebb gyakorlatot nem igényel. Működési elve is rendkívül egyszerű:
- A szeretkezést megelőzően, illetve az aktus során használjuk a FERTI-LILY fogamzást támogató gélt, mely hozzájárul az élvezetes együttléthez! A gél emellett olyan mikrokörnyezetet teremt a hüvelyben, melyben a spermiumok több, mint 24 órán át életképesek maradnak.
- Bújjunk össze párunkkal gyakran és élvezzük egymás társaságát!
- Az együttlétet követően az esernyőhöz hasonló alakú kelyhet helyezzük a hüvelybe és toljuk a méhszáj felé! A kehely‘felfogja’ a spermiumokat és a fizikai akadályt képezve segíti elő a megtermékenyülést. (A kelyhet aktus után min. 20, maximum 60 percig kell a hüvelyben tartani.)
- A FERTI-LILY megtermékenyülést segítő kelyhet használat után langyos vízzel kell elmosni, mely így a következő együttlétnél újra használható!
A kehely, illetve a gél használata egyik fél számára sem jár kellemetlen érzetekkel, nem változtatja meg az együttlétek minőségét és nem rontja el az intimitásban a közelség élményét, mégis hatékonyan járul hozzá a vágyott várandósság kialakulásához.