Az UNISIS egy természetes étrend-kiegészítő. Nem helyettesíti a változatos étrendet és az egészséges életmódot. Az étrend-kiegészítők nem alkalmasak betegségek és a szervezet működési zavarainak gyógyítására, kezelésére, megelőzésére. Fogyasztása nem helyettesíti a megfelelő szakorvosi diagnózist és a gyógyszeres kezelést. A leírásban szereplő állítások az összetevőkre vonatkozó, szakirodalmi forrásokból, a termékkel végzett vizsgálatokból vett idézetek. Az állítások nem a termékre vonatkoznak, kizárólag az általános ismeretterjesztést kívánják szolgálni az összetevőkkel kapcsolatban.
A húgyhólyag védőrétegének fontossága
A húgyhólyagunk belső falát egy különleges védőréteg, az úgynevezett GAG-réteg (glikozaminoglikán réteg) borítja. Ez a réteg létfontosságú, mivel megvédi a hólyagfalat a vizeletben található irritáló anyagoktól és baktériumoktól. Ha ez a védőréteg megsérül vagy elvékonyodik, kellemetlen tünetek, például gyakori vizelési inger, égő érzés és fájdalom jelentkezhetnek.
A GAG-réteg természetes összetevői
A GAG-réteg számos fontos összetevőből áll, amelyek együttesen biztosítják a húgyhólyag védelmét és egészséges működését.
- Glükózamin-szulfát
A glükózamin-szulfát egy természetes aminocukor, amely a kötőszövetek, köztük a húgyhólyag nyálkahártyájának alapvető építőeleme. Segít fenntartani a szövetek szerkezetét és rugalmasságát.
- Kondroitin-szulfát
A kondroitin-szulfát egy komplex szénhidrát, amely szintén a kötőszövetekben található. Hozzájárul a húgyhólyag rugalmasságához, ellenálló képességéhez és hidratáltságához.
- Nátrium-hialuronát
A nátrium-hialuronát egy természetes poliszacharid, amely a testünkben számos helyen megtalálható, beleértve a bőrt, az ízületeket és a húgyhólyagot is. A húgyhólyagban a hialuronsav segít megőrizni a nyálkahártya nedvességét és rugalmasságát, hozzájárulva a komfortérzet fenntartásához.
Ezeket az összetevőket a szervezet természetesen módon előállítja, azonban az életkor előrehaladtával, illetve bizonyos állapotok, például gyulladás vagy fertőzés esetén a termelésük csökkenhet. Ilyen esetekben a szervezet csökkenő termelése külső forrásból pótolható.
Kvercetin és rutin
A kvercetin és a rutin növényi eredetű flavonoidok, amelyek antioxidáns tulajdonságokkal rendelkeznek. Segítenek megvédeni a sejteket a szabad gyökök káros hatásaitól, támogatva a szervezet természetes védekező mechanizmusait.
A hólyagfájdalom-szindrómáról
A hólyagfájdalom-szindróma óvatos becslések szerint is rengeteg embert érint Magyarországon. A kínzó, nem múló, fájdalmas állapot felismerése, kezelése orvosi feladat, azonban a diagnózisig eljutni nem egyszerű folyamat, az újra megtalált egyensúly fenntartásához pedig az életmódbeli változtatás is elkerülhetetlen.
Milyen tünetek jelezhetik az interstitialis cystitist – fájdalmas hólyag-szindrómát?
- krónikus medencetájéki fájdalom – hólyagtájéki, húgycsőtájéki, hüvelytájéki kisugárzás
- nehézségek a vizelettartásban – gyakori vizelési ingerek
- az előbbiből kifolyólag általában csak kis mennyiségű vizelet ürül
- gyakori, fájdalommal járó nappali és éjszakai vizelés (hólyagürüléssel a fájdalom átmenetileg csökken, majd ismételten nő a vizelet képződéssel)
A fenti tünetek előfordulása egyénenként változhat, akárcsak a súlyosságuk, akadnak olyan jellegzetességek is, melyek kifejezetten csak adott személyeknél – életmódból adódóan jönnek elő. Bár az interstitialis cystitis urológiai problémának számít, fontos, hogy a fenti tünetek nem bakteriális eredetűen jelentkeznek, és antibiotikum kezeléstől függetlenül fennállnak / hamar visszatérnek. Fontos tehát, hogy nincs kimutatható kórokozó a fenti tünetek kapcsán.
Az IC-vel (interstitialis cystitis) élő embereknek is elérhetőek a kiegyensúlyozott mindennapok, hiszen mindannyian megérdemeljük, hogy harmóniában élhessük a mindennapjainkat. Az étkezésünkkel, étrend-kiegészítőkkel hozzájárulhatunk, hogy az életvitelünkben pozitív változások következzenek be. A hólyag felületét bevonó nyálkahártya megerősítésére (GAG-réteg) több módszer is létezik.