Mindent a kockapesszáriumokról!

kockapesszárium

Rendkívül gyakori, hogy a várandósság alatt, vagy a szülést követően, illetve a változókor alatt vizeletvesztéses panaszok, idegentest érzés, vagy más hüvelyi betüremkedés tapasztalható. A kezdeti tünetek általában ijesztőek, azonban viszonylag sokáig együtt lehet velük élni, ezért a kivizsgálás jó ideig elmarad. Az sem ritka, hogy az érintett személy felkeresi ugyan nőgyógyászát, ő azonban a problémát fel nem ismerve vagy elbagatellizálva nem javasol terápiát.

A megoldás: műtét?

Amikor a páciens az egészségromlás fokozódása miatt végül szakorvoshoz fordul, már komolyabb, akár súlyos problémával- hólyagsüllyedés, végbélsérv, méhsüllyedés- kell szembenéznie. Sok orvos ezen a ponton műtéti beavatkozást javasol akkor is, ha esetleg lenne más megoldás is.
A medencefenék problémáinak műtéti helyreállítása azonban mindig magában hordoz bizonyos kockázatokat. A műtét tényéből fakadó veszélyeken túl magas a kiújulás vagy a részleges siker kockázata is, ritkább esetekben akár állapotromlás is előfordulhat. A legjobb szakemberek a remélhető sikeren túl a kockázatokat is mérlegelik és csak akkor preferálják a műtétet, ha az feltétlenül szükséges és a konzervatív terápia nem hoz eredményeket.

Teljes élet műtét nélkül: a pesszáriumterápia

Intimtornával és az orvos által javasolt elektrostimulációs eszközzel kiegészítve hasznos lehet a pesszáriumterápia, mely a kockapesszárium rendszeres nappali viselését jelenti. Ez egy olyan orvosi szilikonból készült, lekerekített szélű, rugalmas és bőrbarát kocka, mely hat különféle méretben elérhető a süllyedéses panaszokkal küzdő nők számára. Formájából és méretéből adódóan a hüvelybe helyezve kitámasztja a megsüllyedt szerveket, ezzel biztosítja a nappali tünetmentes időszakot.

FONTOS! Kockapesszáriumodat minden esetben csak orvosi javallatra, szakorvosi vizsgálatot követően vásárold meg!

Tudnivalók a kockapesszáriummal kapcsolatban:

1. A megfelelő eszközt és annak méretét a szakorvos választja ki. A vizsgálatot követően a rendelőben történik meg az első felhelyezés, majd kb. 10-15 perces viselés után beszámolhatsz érzéseidről, élményeidről. Az ideális darab észrevétlen és kényelmes hasprés, mozgás és ülőtevékenyég közben is. A méretválasztás épp ezért elmaradhatatlan procedúra, hiszen a tökéletes pesszárium olyan, mint a tampon. Nem látod, nem érzed, nem terheli meg a hüvelyedet, ugyanakkor jól tart és megadja a szabadsággal járó magabiztosságot.
2. A pesszárium szükségességét sok esetben az ösztrogén hiánya okozza, melyet a kocka éleire felvitt ösztrogéntartalmú krém pótolhat valamelyest. Ennek alkalmazhatóságáról azonban az orvos egyénileg dönt, mert számos esetben többet árthat, mint használ. Egyeztess, kérdezz, tájékozódj! Ne feledd, nincsenek rossz kérdések.
3. A pesszárium nyomást helyez a hüvelyfalra, ezért rendkívül fontos, hogy éjszakára minden esetben távolítsd el! Ezzel biztosítod a hüvely számára a regeneráció lehetőségét.
4. A pesszárium viselése önmagában nem jelent megoldást, mellette az intimtorna és az izomstimuláció egyaránt javasolt.
5. A kockapesszárium sem való mindenkinek! Használata egyes esetekben rejtett problémákat hozhat felszínre, vagy éppen új nehézségeket idézhet elő. Ritkán ugyan, de előfordulhat, hogy akadályozza a székelést, vagy a vizelést, esetleg állandó kellemetlenséggel jár a viselése, vagy mentálisan megterhelő a használat tudata. Ilyenkor egyeztess szakorvosoddal, vedd komolyan a jeleket!

Bármennyire furcsának tűnik, idővel viselése épp olyan természetessé válhat, mint a fogmosás. Reggeli szükségleteid elvégzése után- ha lehet, székelést követően- a tiszta pesszáriumot frissen mosott kézzel, megfelelő síkosító anyaggal bekenve helyezd a hüvelybe olyan mélyre, ahol jelenlétét már nem érzed. Ha szabadon tudsz mozogni, minden rendben. A nap végén távolítsd el a hüvelyből, majd tisztítsd meg az előírásoknak megfelelően. Ne felejtsd a napi intimtornát és a heti 2-3 alkalommal történő elektrostimulációs Kegel edzést!

További kérdéseid vannak? Csatlakozz az Őszintén az inkontinenciáról és a medencefenék problémáiról csoportunkhoz a Facebook-on és kérdezz bátran!

Furcsa érzések, gyakori vizelési inger és húgyúti fertőzések? Az inkontinencia jelei lehetnek.

Furcsa érzések odalent, gyakori vizelési inger és húgyúti fertőzések? Az inkontinencia első jelei lehetnek!

A medencefenék problémáinak kialakulásához jellemzően nem néhány hétre, hanem akár évre vagy évtizedre van szükség. A megmagyarázhatatlan eredetű derék- vagy medenceövi...

Visnyei Barbi: „ Az intim területek egészségének nem jut elég rivaldafény.”

Az Instagramon keresztül már biztosan értesültek róla, hogy a kétgyermekes édesanya, véleményvezér, Visnyei Barbi is használja a TensCare Unicare készülékünket.  Mivel...
ha nem jön. ababa

Ha nem jön a baba…

Mindent a FERTI-LILY megtermékenyítést segítő eszközökről Amikor egy párkapcsolatban megszületik az igény, hogy a te meg énből végre mi legyen és bővüljön a család,...
kGoal, az interaktív kismedencei tréner

Kompakt okoseszköz az intimegészségért: a kGoal edzőtréner

Az új, saját izomerős tréner elérhető az Intimegészség.hu kínálatában!  Megszokhattátok már, hogy számunkra rendkívül fontos a női egészség területén megjelenő...
Az ülőmunka és a várandósság hatásai a női testre

Az ülőmunka és a várandósság hatásai a női testre

Az emberi test az egyik legcsodálatosabb műszer. Szinte a végtelenségig terhelhető, hatalmas erőkifejtésre képes, és akár egy gyönyörű gyermek kihordására is...

Van egy zárt Facebook csoportunk...

Kedves Látogató!

Tudtad, hogy van egy Zárt Facebook csoportunk (Őszintén az inkontinenciáról és más medencefenék problémákról), ahol a tagok nyugodtan és kötetlenül kérdezhetnek gépek kezelésével, illetve egyéb más a témához kapcsolodó problémákról, gyógymódokról stb.?

Lépj be kötelezettség mentesen és mindenben segítünk!

Várunk szeretettel,

Dombai Krisztina

You have Successfully Subscribed!