Ha gondunk van, nem akarunk várni. Azonnali és tartós megoldást szeretnénk, a női egészség dolgában azonban ez sajnos ritkán megoldható. A medencefenék-gyengeség és a süllyedéses vagy inkontinenciapanaszok kialakulásához évek, évtizedek kellenek. Sajnos a megoldás sem jön könnyen.
Vásárlóink és zárt női csoportunk tagjai gyakran kérdezik, hogy vajon mennyi idő után lesz tapasztalható az elektrostimulációs eszközök használatát követően fellépő javulás. A mi válaszunk, hogy az elektrostimulációs kezelés megkezdését követően legtöbben már néhány hétnyi gyakorlás után a tünetek enyhüléséről számolnak be. Jelentős javulás az elektorstimulációs kezelés megkezdésétől számított 4–6 hónapon belül várható.
Az elektrostimulációs kezelés hatékonyságának kritériumai
Az első és legfontosabb dolog, hogy mindenképpen érdemes lehet konzultálni a nőgyógyászoddal vagy urogynekológusoddal elektrostimulációs eszköz vásárlása előtt. Ők azok, akik szakértő tanácsokkal tudnak támogatni a választásban mind a készüléket, mind a számodra optimális szondát illetően. Ha nincs kimondott ellenjavallat, mert pl. általános kismedencei gyengeség ellen szeretnél tenni, akkor az Intimegészség.hu tanácsadói is szívesen segítenek a választásban.
Az egyes eszközök eltérő funkciókkal bírnak, különféle süllyedéses, inkontinencia és széklettartási panaszokra alkalmazható programokat tartalmaznak. Akad, amelyik a menstruációs fájdalmak enyhítésére kiváló, míg más készülékek a megfelelő szondával kombinálva az akaratlan szellentés elkerülésében, vagy a rektális szakasz regenerációjában ütőképesek igazán.
A második – nem kevésbé fontos – kritérium, hogy a megoldás kulcsa a rendszeresség. Az EMS-készülékek hatékonyságához kiemelten fontos, hogy az első tizenhat hétben naponta – a gyártó ajánlása alapján a legjobb, ha naponta kétszer – szánj időt az elektrostimulációs kezelés elvégzésére! (Ezek időtartama a probléma jellegétől és a szükséges program típusától függően alkalmanként 20–90 perc.)
A 16 hetes intenzív terápiát követően minden esetben szükséges fenntartó elektrostimulációs kezelések beiktatása, azaz utána is hetente 2–4 alkalommal van szükség az EMS-készülék használatára. Ennek hiányában az izomgyengeség újra kialakul, és a probléma újra előáll, akár súlyosabb is lehet.
Az elektorstimulációs kezelés önmagában nem elegendő az urogynekológiai problémák felszámolására. Az egészségügyi panaszoktól függően szükség lehet
- további orvostechnikai eszközök használatára;
- életmódváltásra;
- testsúlykontrollra;
- gyógytornára és a
- mozgáshiánnyal való leszámolásra egyaránt.
Az elektrostimuláció fantasztikus segítség, de nem csodaszer! Eredményességéhez szükség van a kitartásodra és az akarásodra is.
Mit tegyek, ha nem hoz változást az elektrostimulációs kezelés?
Az elektrostimulációs kezelés hatékony segítség mind az izomtónus helyreállításában, mint a testtudat kialakulásában, melyet saját tapasztalataink és vásárlóink visszajelzései is megerősítenek. Ha te ennek ellenére mégis úgy látod, hogy a kezelés hatására nem következik be kedvező változás egészségi állapotodban, mindenképpen jelezd nekünk és szakorvosodnak egyaránt!
A várt eredmény elmaradása esetén mindenképpen meg kell vizsgálni, hogy a kiválasztott eszköz valóban alkalmas-e az esetedben fennálló egészségügyi probléma kezelésére, illetve, hogy a megfelelő szondával és módon használod-e. Ha a napi (vagy napi kétszeri) elektrostimulációs kezelés hatására, az életmódváltás és más kritériumok betartása mellett sem tapasztalsz javulást, mielőbbi szakorvosi kontrollvizsgálat javasolt.
Ebben az esetben fontos, hogy a szakrendelésre vidd magaddal az eszközt, a szondát és az általad követett edzésprogramot is! Így közösen, felelősen dönthettek a további lépésekről.
Kérdésed van az elektrostimulációs kezelés vagy eszközválasztás részleteit illetően, esetleg valami nem egyértelmű számodra a megvásárolt EMS-készülékeddel, hüvelysúlyoddal kapcsolatban? Írj nekünk!